Sitemap

Chillweek.com

 

Vieša paskaita „Nuo stalavos iki valgomojo kambario“

  • , ,
Vieša paskaita „Nuo stalavos iki valgomojo kambario“ -
   Renginys nebuvo atnaujintas
Architekto Mariaus Daraškevičiaus vieša paskaita „Nuo stalavos iki valgomojo, arba Valgomojo kambario ir valgymo kultūros raida Lietuvos dvaruose nuo XVII a. iki XX a. vidurio“.

Valgomojo kambarys Vakarų Europoje atsirado tik XVIII a. pabaigoje, tačiau Lietuvoje valgymui skirta patalpa, vadinama stalava, egzistavo jau XVI amžiuje. LDK teritorijoje tarp rytų ir vakarų susiformavo specifinis bajorijos skonis ir elgsena, kuriems įtakos turėjo įvairių kaimyninių šalių ir tautų (Kijevo Rusios, totorių, vokiečių, lenkų, italų, prancūzų) kultūros.

Paskaitos metu lektorius supažindins su valgomojo architektūra, interjeru ir taikomąja daile, susijusia su šia erdve. Ištyrinėjus įvairių bajorijos sluoksnių dvarų ir rūmų planus, bus galima sužinoti apie įprastą valgomojo vietą name, būdingus baldus, stalo įrankius, indus, jų istoriją.

Antroje paskaitos dalyje lektorius pristatys valgomojo etiketą ir tradicijas, papasakos, kodėl ir kuo garsėjo sarmatiškas svetingumas, kokie buvo valgomojo tarnai, koks buvo sarmatiškas aprangos kodas, kuo skyrėsi angliškas sodinimas prie stalo nuo prancūziško aptarnavimo bei prancūziškas stilius nuo rusiško.

Pranešėjas taip pat supažindins su architektūros, etiketo ir gastronomijos leidiniais, formavusiais Lietuvos dvarų valgomojo kultūrą. Paskaita bus iliustruota XIX–XXI a. dvarų valgomųjų nuotraukomis.

Paskaitą pristato LDK kilmingųjų susivienijimas, LDK kilmingųjų palikuonių bendrija, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija bei „Vilniaus albumas“.

http://www.mab.lt/lt/naujienos/1652

Vieša paskaita „Nuo stalavos iki valgomojo kambario“. 2016-05-11 17:00:00 - .
Attending: 69 (men: 100%, moterys: 0%)
Perþiûrëti ðá ávyká "Facebook"!  Click here
ATTENDING:

Renginio dalyviai

69 LANKYTI

Bûk pirmas, po daugiau savo dienoraðtá ir

Pridëti ðá praneðimà
Narës  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy