Sitemap

Chillweek.com

 

Šešėliai

  • , ,
Šešėliai -
   Renginys nebuvo atnaujintas
KVIEČIAME Į PARODĄ

„Šešėliai“

skulptūra, grafika, objektai, garso instaliacija

2016 09 09 - 2016 09 30
Atidarymas 2016 09 09 17.00 val.

LDS Šv. Jono gatvės galerijoje 2016 m. Rugsėjo 9 d. ,17 val. atidaroma penkių menininkų grafiko Artūro Rožkovo, skulptorių Juozo Budzinausko, Artūro Makštučio, Mariaus Skudžinsko bei garso menininko Vadimo Korotajevo skulptūros, grafikos, objektų bei garso instaliacijų paroda „Šešėliai“.

Šių metų rugsėjo 9-10 dienos Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga Vilniuje organizuoja pirmąjį galerijų savaitgalį, kurio tikslas suvienyti šiuolaikinio meno projektus pristatančias erdves ir pritraukti į renginius platesnę nei įprastai lankytojų auditoriją. Šv. Jono gatvės galerijoje vykstanti paroda dalyvauja šio projekto programoje.

Parodos kuratoriai - Marius Skudžinskas ir Artūras Makštutis taip pristato projektą. Šiame projekte šešėliai tyrinėjami kaip socialiniai bei vidinės jausenos paribio reiškiniai. Tos situacijos, kada patyrimai, išoriškai (statistiškai) blankiai pastebimi, o vidiniame pasaulyje –tai svarbūs išgyvenimai, lyg lūžis naujai kelionei. Pagrindiniai ieškojimai kūriniuose buvo įtakoti socialinių reiškinių, rastų objektų (nereikalingi žaislai, el. šlamštas, gyvūnai įkalinti laike, kt. ) ir vidinio pasaulio jausenos (saviraiškos išlaisvinimas, pokalbis su dievais, girdimi šnabždesiai), kurias menininkai fiksuoja, perkuria ir interpretuoja. Ne paskutinį vaidmenį čia turi ir šešėlis. Žmogaus smegenys irgi dirba su bangomis: pereina sienas, sukuria mintis ir visokius vaizdus, netgi šešėlius. Smegenys pirma sugalvoja šešėlius, o paskui ir jų daiktus. Tokia smegenų veikla vadinama kūryba. Meno kūriniai, kaip šalutinis smegenų veiklos efektas, yra minčių šešėliai. Menas negali atsirasti be šešėlio ir smegenų. Kiekvienam autoriui šešėlis svarbus tiek, kiek pažymi su juo susijusį objektą. Vibracijos, pokalbiai su išorėje neregimais, tik suvokėjo vaizduotėje egzistuojančiais dariniais yra kur kas svarbesni ne pats juos sukėlęs objektas. Tas neregimas, bet esminę reikšmę turtintis objekto apvalkalas laikomas jo šešėliu. Nerealizuotų, potencialių kūrybinių idėjų migla apgaubia ir sulieja objektą ir jo šešėlį... Šita supaprastinta schema galėtų padėti žiūrovui rasti tą žibintuvėlį, kurį autoriai paliko tamsiame kambaryje.

_____

Parodos dalyviai:

Skulptorius Marius Skudžinskas baigė magistro studijas VDA, gyvena ir kuria Vilniuje. Nuo 2000 -ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje. Jo darbus galite išvysti, Vilniuje, Telšiuose, Smalininkuose. M. Skudžinskas dirba su video: art, reportažai, dokumentika. https://www.youtube.com/user/ubikvistas ). Kino operatorių apdovanojimo „Ąžuolas“ ir kitų siurprizų autorius.
Autorius apie parodą. Bandau suvokti vietos ar jausenos kontekstą ir jį linksmai transformuoti. Įgyvendinant idėjas stengiuosi neapsiriboti medžiagose, svarbiausia, kad medžiagiškumas atitiktų norimą tekstą, tai gali būti nuo medienos, teksto iki video. Nesvetimi man socialiniai reiškiniai, taip pat pop ir „undergraund“ kultūros. Atlikime mėgstu tariamas klaidas, plastikos išraiškoje stengiusi pabrėžti rankų unikalumą ar surastą perdribtą daiktą. Vienas mano autografų tai – ubikvistas. ubikvìstai [lot. ubique — bet kur, visur], augalai, galintys augti bet kokiuose dirvožemiuose, beveik visur; visuraugiai augalai. Tarp idėjos ir išraiškos ieškau susitarimo, kuris nesiekia tobulumo.
http://www.umi.lt/buve-rezidentai/marius-skudzinskas/, http://www.culture.lt/7md/?leid_id=666&kas=straipsnis&st_id=4447

Skulptorius , Artūras Makštutis baigė studijas VDA . Buvęs Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys . Nuo 2011m. Lietuvos Dailininkų sąjungos narys. Klubo „penktadienis 13“ vienas iš įkūrėjų. Gyvena ir kuria Liškiavoje (Varėnos raj.), šalia Druskininkų. Nuo 1992 -ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje. Jo darbus galite išvysti, Vilniuje, Smalininkuose, Liškiavoje.....
A.Makštutis-Maksimilianas save apibūdina vienu sakiniu – „Aš einu savo keliu“. Toks minimalizmas netrukdo naudoti daugelį medžiagų, reikalingų materializuoti idėjas. Autorius apdoroja medines, metalines, kristalines, skystas, elektrines, ugniai atsparias, fotografijas ir kt. medžiagas. Anot A.Maksimiliano, panaudoti, entropijos paveikti objektai turi didesnę vertę už naujus, naudojamus kaip statybinė medžiaga. Pavargę daiktai turi savo istorijas, kurios įsilieja į kitas, neplanuotas situacijas. Kūryba tai toks retas malonumas artimas laimei.
http://www.umi.lt/buve-rezidentai/arturas-maksimilianas/, http://www.maksimilian.lt/

Grafikas, Artūras Rožkovas baigė magistro studijas VDA. Gyvena ir kuria Vilniuje. nuo 2002 -ųjų dalyvauja parodose Lietuvoje bei užsienyje. Jo darbus galite išvysti alternatyviuose bei pogrindžio sluoksniuose: tai plakatai, muzikinių albumų, knygos viršelio, rūbų dizaino, alaus etikečių, interjerų ar asmeniškų daiktų išmarginimai.
A.Rožkovas save vadina 9-ojo dešimtmečio vaiku, savęs nelaiko profesionaliu dailininku ir savikritiškai šaiposi: „Aš mėgstu netobulumą ir gražias klaidas. Mano darbai dažniausiai yra mišrios technikos – naudoju rašalą, vandeninius dažus, akrilą, aliejines pasteles, koliažą, netgi tušinukus ir žymeklius, mane įkvepia liaudies menas, vaikiškos knygutės, fantastika, komiksai, plakatai, gatvės menas, sapnai, muzika…” Menininką įtakoja ir meksikietiška tematika.
http://www.ore.lt/2015/01/sketch-up-07-grafas-mordila
kultura.lrytas.lt/meno-pulsas/klajok-po-in-latino-uzklysk-i-meksikietiska-paroda.htm

Skulptorius , Juozas Budzinauskas baigė magistro studijas VDA. Gyvena ir kuria Viešvilėje (Jurbarko raj). Parodinėje veikloje ir kūrybinėse stovyklose aktyviai dalyvauja nuo1996 metų. Autoriaus dabus galima pamatyti Palangoje, Jurbarke, Anykščiuose, Kaltanėnuose ir kt. Apie parodą: Pirmas vaizdinys kilęs kalbant apie parodą, neskaitant Platono urvo, tai vaikystėje girdėta sakmė kaip buvo sukurti žmonės iš skrendančių paukščių (gulbių) krentančių šešėlių. Šešėlį suvokiu kaip kažko esamo nebuvimą atsirandantį kaip tam tikros kliūties pėdsaką… pvz. tamsa-šviesa-šešėlis, tyla-garsas-aidas-tyla, vanduo-bangos-srovė-raibuliuojantis pėdsakas upėje, pozityvas-negatyvas ir formoje ir fotojuostelėje.. Įdomiausia , kad visa tai gali virsti iš vieno į kitą, maišytis, rungtis vieni šešėliai su kitais ir taip kurti vis naują mirguliuojantį pasaulio pėdsaką. www.mūsųlaikas.lt/naujiena/kultura-ir-istorija/juozo-budzinausko-paroda-pavogta-zvaigzde, https://www.facebook.com/%C4%84%C5%BEuol%C5%B3-al%C4%97ja-Smalininkiai-122782547777538/?fref=ts
Garso menininkas Vadimas Korotajevas - laisvas menininkas kompozitorius, kuriantis aplinkos muziką –ambient. Gyvena ir kuria Vilniuje. Jį dažniausiai aptiksite po TAI, ar t‘(laikas) slapyvardžiu. Autorius 20 metų kurias personalų garso projektą HUMUSIC. Nuo 2005 buves Betoniniu triušių narys. Vadimo dalyvavimui meno bei muzikiniuose renginiuose tiktų apibūdinimai: „nesankcionuotas performensas“, maištininkas, išlaisvinimas, ekspromtas, intruderis.... Autorius apie savo kūrybą: „Kompozicijas konstruoju, iš atsitiktiniu praeiviu (žmonių, šunų, kačių ir kitų aplinkos partizanų) garsų, juos apdoroju, sintetinu elektroniniam formate. Visus garsus šnaresius paleidžiu vietiniam laike.“

Parodos rėmėjai ir partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, LR Kultūros taryba, VšĮ Kūrybinės idėjos, Ubikvistas, Klubas „penktadienis 13“.

Parodos kuratoriai
Marius Skudžinskas m.t. +37060420953
Artūras Makštutis m.t. +37068893939
Parodos organizatoriai
Šv. Jono gatvės galerija
Šv. Jono g. 11, LT-01123, Vilnius
Tel.: 85 212 41 54, +370 610 748 69
sv.jono.galerija@gmail.com / www.svjonogatvesgalerija.com / https://www.facebook.com/jonugalerija
Galerijos darbo laikas: II – V nuo 12 iki 19 val.; VI nuo 12 iki 16 val.

Šešėliai. 2016-09-09 17:00:00 - .
Attending: 72 (men: 100%, moterys: 0%)
Perþiûrëti ðá ávyká "Facebook"!  Click here
ATTENDING:

Renginio dalyviai

72 LANKYTI

Bûk pirmas, po daugiau savo dienoraðtá ir

Pridëti ðá praneðimà
Narës  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy