Sitemap

Chillweek.com

Marija Šnipaitė. Instaliacijų paroda "TEN PAT"

  • , ,
Marija Šnipaitė. Instaliacijų paroda
   Renginys nebuvo atnaujintas
Birželio 6 d. (penktadienį) 18 val. kviečiame į skulptorės Marijos Šnipaitės instaliacijų parodą "Ten pat".

Pasak autorės:
"Instaliacija yra tarsi save kuriantis pasakojimas. Literatūroje man artimiausias tokio pasakojimo pavyzdys yra lenkų rašytojo W. Gombrowicz romanas “Kosmosas”. Romano siužetas, persmelktas chaoso ir keistos sumaišties, truputi primena detektyvą. Romano veikėjai apnikti savo maniakiškos vaizduotės tampa jai pavaldūs. Todėl, į iš pažiūros nereikšmingus įvykius jie sukoncentruoja visą savo dėmesį, taip priversadmi veikiau įsivaizduojamas nei realias situacijas persipinti tarpusavyje ir užmegzti su jomis keistus neatnarpliojamus ryšius.
O viskas prasideda nuo regis nereikšmingo stabtelėjimo mintimis prie kokio nors reiškinio. Mane sudomino šio romano siužeto konstravimo būdas ir asociacijų bei keistų tarpsuavio ryšių pynimas. Tad prieš keletą metų pamėginau remtis tokiu literatūros kūrinio konstravimo principu ir sukurti instaliaciją. Toks kalbėjimo būdas prigijo.


Su save kuriančiais pasakojimais susiduria ir mano kūrinių žiūrovas, mėginantis juos perskaityti. Reikia paminėti, jog instaliacijos apeliuoja ne tiek į sensualinius pojūčius ( regą, klausą, lytėjimą) , kiek į žiūrovo emocinius potyrius, atmintį. Kūriniai žadina, dirgina atmintį bei vaizduotę, tokiu būdu kuradami žiūrovui naujas asociacijas ir prasmes. Žiūrovas, pakliuvęs į kūrinio erdvę, dažnai intuityviai siekia žvilgsniu aprėpti visas sudedamąsias jo dalis, tačiau vientisumas yra gana laikinas, greitai atskiri objektai ima įgauti autonomiškumą. Kiekviena iš sudedamųjų instaliacijos dalių, turi sukaupusi didesnį ar mažesnį informacinį lauką, transliuojamą pranešimą, kurį priėmęs žiūrovas perfiltruoja jį per savą patirtį ir sukuria naujas kūrinio prasmę.

//

On the 6th of June (Friday) POST gallery is opening an exhibition of sculptor Marija Šnipaitė
// RIGHT THERE //

Artist presents several space installations that create different narratives based on the relation with the audience. Those artifacts appeal to the emotions and memories of the audience so they could create new meanings and concepts of the work.

Opening - 06/ 06/ 2014 18.oo - 22.oo h.
Place - POST gallery, Laisvės al. 51a. Kaunas
Exhibition is open until - 26/06/2014
Gallery is open - II - VII 12.oo - 19.oo

Marija Šnipaitė. Instaliacijų paroda "TEN PAT". 2014-06-06 18:00:00 - .
Attending: 72 (men: 100%, moterys: 0%)
Perþiûrëti ðá ávyká "Facebook"!  Click here
ATTENDING:

Renginio dalyviai

72 LANKYTI

Narës  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy