Sitemap

Chillweek.com

 

Lietuvių filmų programa

  • , ,
Lietuvių filmų programa -
   Renginys nebuvo atnaujintas
Kovo 24 d., 17.45 val., kino centre „Forum Cinemas Vingis“ bus atidaryta festivalio Lietuvių filmų programa ir kartu atvertas naujas šalies kino istorijos puslapis. Atidarymo metu įvyks net ŠEŠIOS jaunų, bet itin perspektyvių režisierių premjeros. Nepraleiskite progos pamatyti:

• Rež. Tomo Ramanausko animacinio debiuto „Po mirtieš, prieš pragarą“
• Rež. Gedimino Šiaulio trumpos istorijos „Kaukai“;
• Karolio Kaupinio trumpametražio filmo „Budėjimas“;
• Kamilės Milašiūtės trumpametražio filmo „Motinos diena“;
• Gerdos Paliušytės trumpametražio filmo „Troškimas, kad pavyktų“
• Elvinos Nevardauskaitės ir Davido Heinemanno trumpametražio filmo „Atmink, iš molio esi“

Kovo 24 d. 19:45 val., kino centre „Forum Cinemas Vingis“ įvyks ir pirmasis bei vienintelis festivalyje Andriaus Blaževičiaus debiutinio filmo „Šventasis“ seansas. Jame dalyvaus ir filmo režisierius bei scenarijaus bendraautorius A. Blaževičius.

2008 m. ekonominė krizė pasiekia ir vieną Lietuvos provincijos miestelį. Čia Vytą atleidžia iš darbo gamykloje. Pastūmėtas žmonos jis iškart ima ieškotis naujo darbo, bet nesėkmingai. Apsikirpęs pas naują iš Vilniaus atvažiavusią dirbti kirpėją Mariją Vytas viliasi užmegzti romantiškus santykius, bet ir šįkart be rezultatų. Trečioji paieška – Vytas su draugu Petru ieško vaikino, Youtube tinklalapyje pasidalinusio vaizdo klipu, kuriame jis teigia matęs jų miestelyje Jėzų Kristų. Šįkart Vytui pasiseka.

„Tikra, nepretenzinga ir jautri jauno vyro ir jo aplinkos studija įrodo, kad lietuvių kinas gali kalbėti laisvai ir naujai. Neabejotinai tai yra vienas stipriausių ir aktualiausių debiutinių filmų“, - sako programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.

BALANDŽIO 1 D. 19:45 val. „Forum Cinemas Vilnius" festivalyje - vieno geriausių lietuvių režisierių Audriaus Stonio filmo „MOTERIS IR LEDYNAS" premjera.

Lietuvos mokslininkė Aušra Revutaitė jau trisdešimt metų vienui viena gyvena Tian Šanio kalnuose Centrinėje Azijoje šalia Kazachstano, Kirgizijos ir Kinijos valstybių sienų. 3 500 metrų aukštyje virš jūros lygio jai draugiją palaiko tik šuo ir katinas. Ji labiausiai dievina vienatvę ir tylą, kurios neišvengiamai reikia kruopščiam darbui. Operatoriaus Audriaus Kemežio užfiksuoti didingos gamtos vaizdai ir archyvinė medžiaga atskleidžia Aušrą Revutaitę kasdien supančią aplinką ir suteikia bent šiek tiek informacijos apie jos pirmtakus. Nedaug kas pasikeitė per tiek metų.

BALANDŽIO 2 D. 15:45 val. įvyks ir dar viena lietuvių premjera - filmo „ŽMOGUS, KURIS MOKĖJO 75 KALBAS“. Seanse dalyvaus FImo režisierė ir scenarijaus autorė Anne Magnussen, prodiuserė Zivile Gallego bei aktoriai Justas Valinskas, Valda Bičkutė ir Anastasija Marčenkaitė.

Tai animuotas biografinis dokumentinis filmas apie sorbų kilmės kalbininką Jurgį Zauerveiną. Jis buvo mažųjų XIX a. Europos tautų kalbų gynėjas ir saugotojas, daug prisidėjęs prie lietuvių kalbos Mažojoje Lietuvoje išsaugojimo. Lietuvoje žmonės patriotiškai gieda giesmę, sukurtą pagal jo eiles „Lietuvninkai mes esam gimę“, kuri daugumai tapo neoficialiu himnu.

Visgi mūsų šalyje apie šį svarbų žmogų žinoma mažai, todėl bendru lietuvių, lenkų ir norvegų kino projektu apie Jurgį Zauerveiną nubraukiamos dulkės nuo šios reikšmingos istorijos. Filme pasirinkta pasaulyje populiarėjanti technika – animuota dokumentika, tad čia vaidinę aktoriai vėliau tapo animaciniais personažais.

Informacija apie lietuvių filmų seansus bus nuolatos pildoma viso festivalio metu.

Lietuvių filmų programa. 2017-03-24 17:45:00 - .
Attending: 78 (men: 100%, moterys: 0%)
Perþiûrëti ðá ávyká "Facebook"!  Click here
ATTENDING:

Renginio dalyviai

78 LANKYTI

Bûk pirmas, po daugiau savo dienoraðtá ir

Pridëti ðá praneðimà
Narës  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy