Sitemap

Chillweek.com

JTD | PAMOKA

  • , ,
JTD | PAMOKA -
   Renginys nebuvo atnaujintas
Libreto autorius – Giedrius Kuprevičius (pagal to paties pavadinimo E. Jonesko pjesę)
Dirigentė – Evelina Lozdovskaja
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Renata Valčik
Šviesų dailininkas – Artūras Lepiochinas
Teatro vadovas –Valentinas Masalskis

Vaidina:

Mokytojas – Donatas Želvys, Vaidotas Bačianskas
Mokinė – Margarita Intaitė, Rugilė Latvėnaitė, Marija Žemaitytė

Tarnaitės – Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Karolina Kontenytė, Neringa Krunglevičiūtė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Simonas Lunevičius, Elena Ozarinskaitė, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Kristina Švenčionytė, Asta Zacharovaitė.

Klaipėdos jaunimo teatras pristato Giedriaus Kuprevičiaus anti-operą „Pamoka". 1976 m. garsus Lietuvos kompozitorius ir pedagogas kūrinį parašė pagal to paties pavadinimo Eženo Jonesko dramą. Iki šiol šis G. Kuprevičiaus darbas dar niekada nebuvo pastatytas, tad, kaip teigia pats kompozitorius, tai – pasaulinė premjera.
KJT repertuare „Pamoka“ išsiskiria stilizuota aktorių vaidyba, vizualiniais bei garsiniais sprendimais – scenoje vyksta absurdiškas reginys. Esminė kūrinio idėja – bendravimo neįgalumas. Pagrindiniai veikėjai Mokytojas ir Mokinė nesugeba komunikuoti, tad tarp jų kyla įtampa, prieštaraujanti sveikam protui ir nusistovėjusioms vertybėms. Naudodami absurdišką anti-operos estetiką kūrėjai kritikuoja ne tik tarp skirtingų kartų kylantį konfliktą bet ir visos švietimo sistemos ydas.
Teatrologė Daiva Šabasevičienė apie KJT anti-operą „Pamoka“: „Ši opera išsiskiria darna ir sugebėjimu spinduliuoti muzikalumą. Jeigu grynosios muzikos joje beveik nėra, tai visas aktorinis ansamblis sudaro vieningą muzikinę partitūrą. Tokia dermė pasiekiama tik įtempto kasdienio darbo dėka, ir šiandien tai yra pats didžiausias turtas, kurio Klaipėdos jaunimo teatrui netrūksta.“

JTD | PAMOKA. 2015-04-09 19:00:00 - .
Attending: 74 (men: 100%, moterys: 0%)
Perþiûrëti ðá ávyká "Facebook"!  Click here
ATTENDING:

Renginio dalyviai

74 LANKYTI

Narës  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy