Sitemap

Chillweek.com

 

„Evaldas Jansas kviečia vakarienės“ LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“

  • , ,
„Evaldas Jansas kviečia vakarienės“  LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ -
   Renginys nebuvo atnaujintas
(For English scroll down)

Tęsdama neformalių menininkų ir kuratorių pokalbių vakarų seriją Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į susitikimą su menininku Evaldu Jansu. Pokalbio/susitikimo/vakarienės metu pats Evaldas Jansas vietoje gamins maistą ir kalbėsis su Ernestu Parulskiu bei publika apie šiuolaikinį meną. Pokalbis bus filmuojamas ir jo medžiaga taps būsimos autoriaus parodos gruodžio mėnesį įžanga ar net dalimi. Evaldas Jansas prašo visų susidomėjusių ir ketinančių užsukti su savimi atsinešti kažką, kas asocijuojasi su menininku ir "gyvenimo tirščiu".

„Evaldas Jansas į mūsų šiuolaikinio meno sceną XX a. 10 deš. pirmoje pusėje įsiveržė įspūdingai, su visa nevaldoma jėga, tarsi enfant terrible. Jis įkūnijo visas „modernistinio“ ekscentriško genialumo klišes ir kartu „postmodernistiškai“ meistriškai jas išnaudojo (juk pats prasitarė, kad lankė dramos būrelį) bei griovė. Taigi, sužeisti galinčios „gėlės“ – „puokštė mylimajai“ – nudaužti dažyti buteliai tobulai atitinka šio menininko įvaizdį. Jansas išbandė įvairias sritis: tapybą, objektus, instaliacijas, videografiją, šokiruojančius performansus ir net literatūrą (jo opusas „Odė rutinai“ – bohemiško gatvės gyvenimo manifestas), tačiau visa jėga atsiskleidė (ir sujungė visas sritis) kaip savitos performatyvios videokūrybos meistras.

Janso kūryba balansuoja tarp sarkazmo, agresijos ir nihilizmo, persisunkusio socialinio dugno syvais. Arba bent jau visada akivaizdi diogeniška pozicija. Nesvarbu kaip keičiasi Janso kūryba, menininkas išlieka aktyviu „gyvenimo tirščio“ dalyviu.“

Kęstutis Šapoka

http://www.letmekoo.lt/artists/evaldas-jansas/
Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Renginį iš dalies remia LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.


Iki malonių susitikimų!

Malonioji

Talk Nights @ „Malonioji 6″
„Evaldas Jansas Invites for Dinner“
5 November 2014, 7 pm
LTMKS Project space “Malonioji 6”
Malonioji str. 6, Vilnius
Language: Lithuanian
Fourth event from the series of talk nights at LTMKS Project Space „Malonioji 6″ presents artist Evaldas Jansas, a member of Lithuanian Interdisciplinary Artists Association, who invites for dinner in exchange of an object which would have associations with him.
Photo from personal archive.
The exhibition is partly supported by Lithuanian Council For Culture and the Ministry of Culture of Lithuania.

„Evaldas Jansas kviečia vakarienės“ LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“. 2014-11-05 19:00:00 - .
Attending: 81 (men: 100%, moterys: 0%)
Perþiûrëti ðá ávyká "Facebook"!  Click here
ATTENDING:

Renginio dalyviai

81 LANKYTI

Bûk pirmas, po daugiau savo dienoraðtá ir

Pridëti ðá praneðimà
Narës  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy