Sitemap

Chillweek.com

 

Zahájení sezónní intervence: Markéta Kinterová

  • , ,
Zahájení sezónní intervence: Markéta Kinterová -
   The event has not been updated


Otevření druhé měsíční sezóny Domu módy s akcí fotografky, která se zaměřuje na zdánlivě nedůležité aspekty každodenního života.

17:30 přednáška Markéty Kinterové v kinosále

Umělkyně divákům za pomoci slideshow představí sou tvorbu v širším kontextu. Poté bude otevřena její sezónní intervence.

INTERVENCE POTRVÁ DO 29. 4. 2016

Markéta Kinterová (1981) je fotografkou konceptuálního ražení a bedlivou pozorovatelkou, která se zaměřuje na zdánlivě nedůležité aspekty každodenního života. Její fotografie často opouštějí území galerie a přesahují do veřejného prostoru, který na jistou dobu Markéta proměňuje v umělecké dílo. Důrazněji na sebe Markéta upozornila již v roce 2005 během svých studií fotografie u Pavla Baňky na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, kdy byla nominována na cenu EXIT za cyklus Darkside (2005). Do sémantického pole tématu Fast Fashion se autorka dostává v projektu Obchodní centrum Chodov (2011), kdy na ploše reklamního billboardu instalovala dva snímky, které nesou zdánlivě stejný motiv, ale při bližším zkoumání divák rozpozná fotografii barokního torza s rozevlátou drapérií v analogii se snímkem nakupující ženy. Divákům své dočasné proměny nabídla zdánlivě apolitický a nedůležitý výjev každodenního života, který nese naléhavé sdělení. A právě nahlížení a pečlivé pozorování (až triviální) reality, kterou zaznamenává, nebo simuluje a následně mapuje reakce okolí, jsou základním principem tvorby Markéty Kinterové.


Galerie Hraničář je otevřena
po - pá 15:00 - 19:30
ne 13:00 - 18:00

http://hranicar-usti.cz/galerie-hranicar_/dum-mody/chvala-sezonnosti/

Zahájení sezónní intervence: Markéta Kinterová. 2016-03-29 18:30:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

Be the first to add your blog post about

Add your blog post
States  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy