Sitemap

Chillweek.com

Waiting Room Trio Sardinie/GB

  • , ,
Waiting Room Trio Sardinie/GB -
   The event has not been updated
Vynikající jazzové trio ze Sardinie a Velké Británie, Waiting Room Trio, se nám během svého letošního turné po České republice představí se svým novým CD, "Songbook Volume Two", vydaným anglickou společností F-IRE letos v dubnu. Autorem všech skladeb tohoto CD je Sebastiano Dessanay, kontrabasista tria.

Trio Waiting Room bylo založeno v létě roku 2010. Jeho členy jsou Alessandro Di Liberto, klavír, Sebastiano Dessanay, kontrabas a Pierpaolo Frailis, bicí. Přestože se tito muzikanti znají již delší dobu, nikdy dříve neměli šanci spolupracovat v triu. Po několika měsících, které strávili ve zkušebně, se v půlce června 2011 rozhodli vstoupit do nahrávacího studia v Birminghamu (GB), čímž vzniklo CD s názvem “Songbook Volume Two“. Toto CD, které již bylo prezentováno na mnohých pódiích v Evropě, zahrnuje některé z nejreprezentativnějších skladeb napsaných kontrabasistou tria během posledních 10 let. Jedním z hlavních aspektů tria je neustálá pozornost věnována zvuku, čistotě a jasnosti jednotlivých pasáží, tzv. „evropskému dědictví“, jak tomu sami říkají, zatímco struktury kompozic jsou velmi blízké standardům amerického jazzu.

V současné době trio Waiting Room pracuje na novém repertoáru Alessandra Di Liberta. Tento repertoár se skládá z výběru 10 skladeb napsaných Alessandrám během několika posledních let. I některé z těchto skladeb uslyší posluchači v České republice už nyní v rámci koncertů WRT.Alessandro Di Liberto (klavír) - je špičkový klavírista a profesor jazzového oddělení konzervatoře v Cagliari, Sardinie. Vystudoval konzervatoř v Cagliari (Sardinie) a v Haagu v (Nizozemí), kde také nahrál četná CD s některými z nejlepších muzikantů z celého světa.(např. Eric Vloeimans apod.).Vedle svých studiových nahrávek se zúčastnil četných koncertů a světově proslulých jazzových festivalů jako jsou např. North Sea Jazz Festival, Villach (Austria), Jazz à Vienne (France) aj. Od roku 2004 je jedním z hlavních vyučujících během jazzových dílen v Nuoro (Sardinie), pořádaných každoročně slavným trumpetistou Paolem Fresu.
Vyčerpávající, ale je dobré VĚDĚT.
Přijďte si poslechnout.

Waiting Room Trio Sardinie/GB. 2012-10-17 21:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy