Sitemap

Chillweek.com

VDELLI - blues rock from Australia

  • , Jablonec nad Nisou, Czech republic
VDELLI - blues rock from Australia - Jablonec nad Nisou
   Last updated 15 february 2014 at 14:21
Kapela Vdelli byla založena v australském Perthu v roce 1997. Poměrně rychle si získala místní publikum a stala se hostem takových interpretů, jako jsou ZZ Top, B.B. King, Buddy Guy a Kenny Wayne Shepherd. Díky intenzivnímu cestování se skupina dostala i k evropskému publiku. Její osmé album „Ain’t Bringing Me Down” z roku 2009 produkoval známý Kevin Sherley (dříve Aerosmith, Iron Maiden apod., dnes především Joe Bonamassa) bylo první, které vyšlo v Evropě. Následující „Take A Bite” z roku 2010 ukázalo všestranější tvář souboru a jeho osobitost. Loňská kolekce nahrávek „Never Going Back” pak posunuje hranice od jejich špinavého blues až k vzteklému rocku. Vystoupení tohoto tria jsou známá svou strhující živelností.

V centru veškerého pódiového dění stojí jedinečný zpěvák a kytarista – Michael Vdelli. Jeho hlasový rejstřík s citem pro soul, blues přecházející až k řevu rock and rollového šílence je naprosto unikátní. Přidáme-li k tomu jeho silovou kytarovou hru, dostaneme kombinaci, díky které je jsou koncerty Vdelli opravdovou lahůdkou. Ne vždy všechny struny přežijí celý koncert.

Již od vzniku souboru za bicími sedí jeden z mistrů svého oboru Ric Whittle. Svou kariéru začal ještě jako teenager v jazzové barové kapele a záhy si získal punc té nejvyšší kvality. Sledovat jeho sólo stojí opravdu za to.

Třetím do party je basista Leigh Miller. Ač služebně i věkově nejmladší, jeho hra skvěle zapadla do bezchybného soukolí tohoto power tria.

Vdelli k nám zavítají v rámci svého evropského turné u příležitosti vydání novinkového alba „Live & On Fire“.

VDELLI - blues rock from Australia. 2014-02-14 21:00:00 - Klub Na Rampě.
Attending: 7 (men: 71.43%, women: 28.57%)
View this event on Facebook!  Click here

Event participants

7 ATTENDING

States  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy