Sitemap

Chillweek.com

TIMpanel #3 – Kam dál na poli městských her?

  • , ,
TIMpanel #3 – Kam dál na poli městských her? -
   The event has not been updated
* přednáška předmětu Panel odborníků - interaktivní média je dostupná i pro nestudenty *

Kdy a kde?
Čtvrtek 23. 3. 2017 - 17.30 v N21 (Janáčkovo náměstí 2a, Brno).

>>> Na akci jste srdečně vítáni!

Více informací o předmětu: http://timpanel.tumblr.com/
#TIMpanel

Téma:
Kam dál na poli městských her? (inspirace ze zahraničí)

Anotace:
Městské hry se hrají na ulicích a náměstích po celém světě. Čím se liší české městské hry od těch zahraničních a naopak, co mají společné? Jaké jsou trendy v této oblasti, a kterým směrem by se mohli ubírat dál?
Můžou být městské hry i něčím víc než jen zábavou? Jak bychom je mohli efektivněji využívat jako nástroj budování komunit, jako způsob zážitkového vzdělávání nebo jako společensky angažovanou uměleckou formu nabitou názormi jejích autorů?
To jsou otázky, které si budeme společně klást na přednášce/diskuzi Kam dál na poli městských her? (inspirace ze zahraničí).

BIO:
Mgr. Barbara Herucová
Herní designérka | lektorka | improvizátorka a performerka

Bára se narodila v Bratislavě a do Brna ji, v roce 2009, přilákala vysoká škola. Na Masarykově univerzitě vystudovala Teorie interaktivních médií a Zkušenostně-reflektivní učení. Kromě toho se v roce 2011 pustila do vlastního projektu Brno hraje na city (www.brnohrajenacity.cz), v kterém vytvářela site-specific vzdělávací městské hry. Městským hrám se věnovala jako kreativec v Turistickém informačním centru města Brna a dál se jim věnuje ve svém novém připravovaném projektu.
Vytváření herních zážitků ji přivedlo k zkušenostně-reflektivnímu učení (učení pomocí reflexe zážitku). Pracovala jako lektorka multikulturního vzdělávání v brněnské neziskovce Nesehnutí, pracovala v Court of Moravia - organizaci zaměřené na vzdělávací larpy (=dramatické hry v roli), vede a připravuje sebezkušenostní zážitkové kurzy (např. smysluplné teambuildingy ve firmě Dobrokar – www.dobrokar.cz nebo Letní akademii Hejbej – občanské vzdělávání zážitkem – www.hejbej.cz).
Bára také působí na poli divadla. V roce 2014 se stala součástí brněnského improvizačně divadelního týmu TAMTi (www.tamti.cz), ve kterém působí jako herečka-improvizátorka i jako trenérka dodnes. Pracuje také v nezávislém profesionálním divadle BuranTeatr (www.buranteatr.cz), kde má na starosti všechny vzdělávací aktivity.
Její hlavní pracovní náplní je však nezisková organizace Proraptor (www.proraptor.cz), ve které koordinuje a lektoruje různé vzdělávací a popularizační aktivity na poli aplikovaného dramatu a využívání divadelních metod a technik ve vzdělávání.

TIMpanel #3 – Kam dál na poli městských her?. 2017-03-23 18:30:00 - .
Attending: 11 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

11 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy