Sitemap

Chillweek.com

Rainald Goetz: Pevnost / The Fort (Eng. subs) - DERNIERA

  • Ke Sklárně 15, Prague, Czech republic
Rainald Goetz: Pevnost / The Fort (Eng. subs) - DERNIERA - Prague
   Last updated 3 march 2015 at 20:23
(for English scroll down)

Režisér Miroslav Bambušek se vrací do MeetFactory s českou premiérou textu německého lékaře, historika a spisovatele, některým známého z multimediálních projektů berlínské elektro-scény, Rainalda Goetze (1953).

Tento literární provokatér se ve hře Pevnost (Festung, 1992), jazykově mimořádně vytříbeném a komplikovaném textu, obrací k významným momentům německých dějin, holocaustu, studentskému hnutí šedesátých let i znovusjednocení Německa, aby na ně nahlédl pod kritickým, často nepokrytě nenávistným úhlem. Navazujíc mj. na principy Estetiky odporu Petera Weisse přivádí na scénu desítky postav z mediálního i světa, světa politiky i kultury: Madonna, Malý hajzlík, Bezdomovec, Beate Klarsfeld, Wittgenstein a kunda Evy Braunové. Spojeni jako atomy. Mimořádnou pevností.

“Pokud by tím, čím byl, nejen byl, ale pokud by na to musel ještě hledět, byl by se sám roztavil a navždy se rozplynul, jako onen strašlivý blesk, který ho ze vdálenosti jen dobře padesáti let oslepil a tak strašlivě ho vrhl do sebe sama. Navždy? Kdo to může vědět. Od té doby ještě ani neuplynulo padesát let, a přeci čas stále plyne, aniž by mohl vidět to, co se událo, pryč od toho a zase zpět, protože stále ještě i nyní je tím, čím byl tehdy. A viděl jsem, jak se tento ze všech nejstarší staršina, který nakonec musel zažít přeci všechno, co se kdy stalo, přesto a tedy přese všechno trvale znovu vždy přihnal jako úplně nový čas, jako současnost. Ale odkud? Odkud!”

Komunikační tábor Ústavu pro studium památných míst.

Režie: Miroslav Bambušek / scéna a kostýmy: Jana Preková / hudba: Petr Krušelnický / dramaturgie: Matěj Samec / produkce: Dominika Andrašková / překlad: Martina Černá

Hrají: Milan Stehlík, Tomáš Bambušek, Dora Bouzková nebo Halka Třešňáková, Jiří Černý, Petr Čtvrtníček, Richard Němec a Jan Lepšík.

Vstupné 200 Kč, sleva pro studenty a ZTP 40%.
Rezervace na rezervace.divadlo@meetfactory.cz, a www.GoOut.cz

Překlad vznikl za podpory Goethe-Institutu.

//

Director Miroslav Bambušek returns to MeetFactory for the Czech premiere of the text of German physician, historian and writer, and one of the famous multimedia projects Berlin electro scene, Rainald Goetz (1953).

Director: Miroslav Bambušek
Set design and costumes: Jana Preková
Music: Petr Krušelnický
Dramaturgy: Matěj Samec
Production: Dominika Andrašková
Translation: Martina Černá
Starring: Milan Stehlík, Tomáš Bambušek, Dora Bouzková or Halka Třešňáková, Jiří Černý, Petr Čtvrníček, Richard Němec and Jan Lepšík.

"Pevnost" is one of the weirdest, most undisciplined texts one will ever encounter. The translation of this popcultural mess into a scenic version has proven challenging for the director Miroslav Bambusek as well as for the actors. "Do you think that the audience will understand any of this shit that we’re performing?" - this might be a licentia poetica, nevertheless it is also a truthful paraphrase of a shared doubt.

We shout, we sing, we produce electronic music and improvise feasts.Have you ever sung about Zyklon B, the deadly gas of Auschwitz? Have you ever heard anyone else sing about it? Or watched a supervictim contest?

We did. Join us.

Tickets are 200 Kč, and there is a student and handicapped discount of 40%. To make a reservation please contact: rezervace.divadlo@meetfactory.cz, or go to www.GoOut.cz

This play is in Czech with ENG subtitles.

Rainald Goetz: Pevnost / The Fort (Eng. subs) - DERNIERA. 2015-03-01 21:00:00 - MeetFactory.
Attending: 26 (men: 38.46%, women: 61.54%)
View this event on Facebook!  Click here

Event participants

26 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy