Sitemap

Chillweek.com

Plenerowe Warsztaty Weekendowe: Zrób sobie buty z naturalnych materiałów!

  • , ,
Plenerowe Warsztaty Weekendowe: Zrób sobie buty z naturalnych materiałów! -
   The event has not been updated
Zapraszamy na kolejne Plenerowe Warsztaty Weekendowe:
w najbliższą sobotę w godz. 12.00-19.00 oraz niedzielę w godz. 12.00-18.00. Wstęp wolny, można dołączyć w dowolnym momencie.

Wyłączny Partner Plenerowych Warsztatów Weekendowych:
Planete+

Uwaga! W razie deszczu warsztaty prowadzone przez Pracownię Nauki i Przyrody nie zostaną przeniesione do budynku, ze względu na specyfikę zajęć. Pozostałe zajęcia odbędą się w budynku.

Więcej informacji na temat Plenerowych Warsztatów Weekendowych: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/lato/lato-2016/warsztaty-weekendowe/

Szczegółowy program:

[20–21 sierpnia]

• Warsztaty tworzenia naturalnego obuwia
Będziecie mogli wykonać buty z naturalnych materiałów. Bez użycia kleju. Według przygotowanych projektów albo według własnego pomysłu. Do wykorzystania: Wasze zdolności rękodzielnicze, kreatywność oraz mata kokosowa, bambus, korek, drewno, sznurki, podeszwy a także kopyta szewskie.
Prowadzenie: Marta Morawska-Omalecka

• Nocne obserwacje nieba. Księżycowe zakamarki
Obcy, dziwny, zagadkowy. Bogaty w przeróżne formy terenu, księżycowe morza, góry i kratery. Księżyc. Możemy go odkrywać prawie każdej pogodnej nocy zwykłym teleskopem. Jednak odkrycie jego drugiej połowy wymagałoby już… rakiety.
Obserwacje tylko w sobotę 20 sierpnia od godz. 21.00
(UWAGA! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych obserwacje mogą zostać odwołane)

Magiczny Domek na drzewie (sobota o godz. 13.30, 15.30)
Wydawnictwo Mamania będzie prowadziło warsztaty edukacyjne „Magiczny domek na drzewie” wokół serii książek przygodowych autorstwa Mary Pope Osborne. Pomiędzy warsztatami zapraszamy na głośne czytanie.

• Sztuka przetrwania roślin (sobota, niedziela o godz. 16.00, 17.00, 18.00)
Rośliny nie mają z nami łatwego życia. Wykorzystujemy je na każdym kroku, a w zamian nie oferujemy zbyt wiele, zwłaszcza w miastach. Zieleń miejska, podobnie jak ludzie, codziennie narażona jest na wiele stresów. Zanieczyszczenie powietrza, niedobór wody czy zasolenie gleb to tylko niektóre z nich. Na szczęście niektóre rośliny potrafią też być twardzielami i radzić sobie nawet w bardzo trudnych warunkach. Jakie mają przystosowania, które gatunki sprawdzą się przy ulicach, a które poradzą sobie na zielonym dachu – na te i inne pytania odpowiemy w trakcie warsztatów.
Autorka scenariusza: Agnieszka Stasiak

Zapraszamy!

Plenerowe Warsztaty Weekendowe: Zrób sobie buty z naturalnych materiałów!. 2016-08-20 13:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy