Sitemap

Chillweek.com

Ozvěny Ekofilmu v Plzni

  • , ,
Ozvěny Ekofilmu v Plzni -
   The event has not been updated
Dokumenty o životním prostředí, k aktuálnímu tématu voda a sucho i snímky ukazující přírodní a kulturní dědictví z různých částí světa můžete vidět na Ozvěnách loňského ročníku Mezinárodního filmového festivalu EKOFILM a diskutovat nejen o problémech životního prostředí při besedách se zajímavými hosty.
Plzeňské ozvěny Ekofilmu se konají díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad.

PROGRAM VEČERNÍCH PROJEKCÍ:

Úterý 13. VI. od 19:00 - Zahájení

TOXICKÉ PŘÍBĚHY
(r.: Denis Champon, Bolívie 2016, animovaný, 9min)
Vítězný film 42. ročníku EKOFILMu v kategorii krátkých filmů.

MUŽ, KTERÝ ZASTÍNIL HORY
(r.: Ruchi Shrivastava a Sumit Khanna, Indie 2016, 59 min.)
Vítězný film 42. ročníku MFF Ekofilm. Získal hlavní cenu v soutěžní kategorii Enviro a také hlavní Cenu ministerstva životního prostředí.
Skutečně málokdy jsou činy člověka natolik významné, že dalece přesahují místo, kde byly vykonány. Jedním z takových lidí je Chandi Prasad Bhatt, který může být právem považován za prvního a pravděpodobně také nejvýznamnějšího novodobého indického ekologa. Bhatt byl jedním z průkopníků hnutí Chipko, jehož členové se na počátku 70. let snažili nenásilnou formou zabránit odlesňování v Garhválském Himálaji. Bhatt napomáhá dosáhnout toho, aby se problematika zalesňování a diskuze o přírodních zdrojích stala ústředním bodem národního programu.
Beseda s hostem: RNDr. Jindřich Duras, Ph.D. (hydrobiolog Povodí Vltavy, s. p. Plzeň)

IMPROSHOW (od 20:50)
Osvěžení v podobě divadelní improvizace. Vy diváci rozhodnete, o čem se bude hrát. Bude to ekologické drama nebo komedie? Uvidíme, zda z Vašich témat, nevyschne improvizátorům v krku.

**********************************************************
Středa 14. VI. od 19:00

OSLUNĚNÍ (Krátký animovaný ekofilm, 6 min)

ZELENNÍ MUŠKETÝŘI (r.: Jonas Öhman, Litva 2015, 85 min)
Film získal Cenu prezidenta EKOFILMu.
Příběh o skupině mladých lidí v Litvě, kteří koncem osmdesátých let minulého století založili přední ekologickou a národopisnou organizaci s názvem „Atgaja“. Organizace, kterou tvořila poněkud nesourodá skupina převážně mladých lidí, pořádala radikální a kreativní protesty proti sovětské hegemonii, a vytvořila tak rozhodující základnu pro sílící hnutí za nezávislost. Film je strhujícím příběhem o zakladateli a nesporném vůdci této organizace, kterým byl Saulius Gricius, bojovník a idealista, jehož charakter a schopnosti daleko přesahovaly běžný průměr.
Besed s hostem: PhDr. Petr Krčál, Ph.D. (Katedra politologie, FF ZČU)

*****************************************************

Čtvrtek 15. VI. od 19:00

TREST (krátký hraný ekofilm, 4 min)

NABYTÁ CHUŤ (r.: Vanessa Lemaire, USA 2016, 110 min)
Proč si ulovit vlastní potravu? Nová uvědomělá generace dospívajících odmítá velkochovy a vrací se k lovu jako způsobu obživy. Patří mezi lovce z nového hnutí tzv. „locavore hunters“, které se zrodilo ve městech Spojených států. Nick, Alex a Ashlie se vzdali moderního způsobu života a vydali se cestou, která je jejich rodičům cizí. Tito milovníci zvířat se musí vyrovnávat s trýznivou etickou otázkou a se svou nejhorší noční můrou – jak humánně zabíjet zvířata, aby se mohli najíst, a jak si vybudovat vlastní identitu ve světě, ve kterém existuje stále větší rozpor mezi realitou a přírodou.
Beseda s hostem: Tomáš Popp (zakladatel Farmářských trhů, předseda sdružení Envic)
*************************************************************
Vstup na projekce je zdarma, místenku je možné rezervovat on-line v síti GoOut.

*Dopoledne probíhají školní projekce, které jsou také přístupné veřejnosti v případě nezaplněné kapacity. Program dopoledních i odpoledních projekcí naleznete na GoOut nebo také zde: http://www.johancentrum.cz/aktuality-ag1/ozveny-ekofilmu-v-plzni-a1489.

Ozvěny Ekofilmu v Plzni. 2017-06-13 20:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy