Sitemap

Chillweek.com

OZVENY ART FILM FESTU V KINE LUMIERE 2014

  • , ,
OZVENY ART FILM FESTU V KINE LUMIERE 2014 -
   The event has not been updated
28. 6. 2014 ( sobota )

19:00 (K1) ZERO CHARISMA • Zero Charisma
r. Katie Graham, Andrew Matthews, 2013, 86´, fic. (v) oE

Metalový fanúšik a milovník všetkých typov doskových a im podobných hier Scott Weidemeyer býva so svojou hašterivou starou mamou. Má mizerné zamestnanie, ale každý utorok večer sa mení na všemocného game majstra, ktorý vedie stolovú výpravu svojich spoluhráčov do ríše fantázie a dobrodružstva. Keď sa však objaví nový hráč, hipsterský „neo-nerd“ Miles, začne žiarliť na obdiv, ktorý Miles od ostatných získava, a aby to nebolo málo, stará mama začne chradnúť a na návštevu prichádza Scottova mama, ktorá oživí spomienky na detstvo, na ktoré by najradšej zabudol. Uväznený medzi návalmi zlosti a klamu je Scott nútený uskutočniť drastické opatrenia, aby opäť získal česť a pozíciu game majstra. Film Zero Charisma mal premiéru na festivale South By South West v Texase a neskôr bol uvedený na viacerých festivaloch v Severnej Amerike a v Európe. Táto jedinečná komédia je poctou všetkým geekom, cvokom a fanatikom do všemožných hier a fantasy.


21:00 (K1) MR LEOS CARAX • Mr leos caraX
Tessa Louise-Salomé, 2014, 72´, doc.

Záhadný, brilantný, nekontrolovateľ- ný. Podobnými slovami býva ozna- čovaný francúzsky filmár Leos Carax v oslavnom aj negatívnom zmysle. Prešiel cestou od fantastického úspe- chu mladého nezávislého filmového tvorcu k povesti kontroverzného bláznivého génia, ktorý sa na začiat- ku usiloval realizovať jeden jediný film, aby po rokoch vytvoril Holy Motors, jeden z najobľúbenejších filmov posledného obdobia. Leos Carax, permanentne posadnutý ro- mantickými, ale deštruktívnymi figú- rami, vytvára úžasné filmy so silným vizuálnym štýlom, čím posilňuje svoj mýtický status. Dokument prináša rozhovory s fil- movými kritikmi, hercami a členmi filmárovho štábu, ale aj fragmenty so samotným filmárom. Predstavuje podmanivý portrét hĺbavého tvorcu s originálnou vizuálnou poéziou. Zrejme najfascinujúcejším prvkom snímky je nekonečné pochopenie Caraxovho ústredného predstavi- teľa a virtuálneho dvojníka Denisa Levanta.

29. 6. 2014 ( nedeľa )

19:00 (K1) LAWRENCE Z ARÁBIE • Lawrence of Arabia
David Lean, 1962, 227´, fic. (D) oE

„Výpravný filmový epos, predstavujú- ci život britského dôstojníka Lawren- cea, ktorý dokázal v priebehu dvoch rokov 1. svetovej vojny strávených v Arábii zjednotiť arabské kmene proti Turkom a ešte za svojho života sa stal legendou. Nestarnúci film bol ocenený siedmimi Oscarmi vrátane Oscara za najlepší film roku 1962.“ (Oficiálny text k filmu) Lawrence z Arábie, otec a matka všetkých veľkofilmov, film, ktorý sa dodnes nemusí za nič hanbiť. Veľmi voľne inšpirované aj vynikajúcou knihou spomienok plukovníka T. E. Lawrencea Sedem stĺpov múdrosti.

21:00 (K3) RITA, SUE A BOB TIEŽ! • Rita, Sue and Bob Too!
Alan Clarke, 1986, 89´, fic. (~) oE

Jediný Clarkov film nakrútený v 80. rokoch pre kiná, často vnímaný ako veľmi lacný a zbytočný odklon od obvykle náročnejších tém. Opak je však pravdou. Príbeh ženatého muža, ktorý podvádza ženu s dvomi opatrovateľkami svojho dieťaťa, je erotickou komédiou, ale zároveň dosť ostrou kritikou spoločenských noriem v Británii 80. rokov. Príbeh sa odohráva v období, kedy majú pred sebou Rita a Sue posledné dni v škole a veľmi sa nudia. Vý- chodiskom z nudy je pre ne záľuba v sexuálnych dobrodružstvách na zadnom sedadle auta zvodcu v stred- ných rokoch. Bob je ženatý, žije v mo- dernom dome v krajšej časti mesta a spoločne sa všetci traja oddávajú sexuálnym dobrodružstvám. Clarke ani v tomto prípade nezabúda na komparáciu chudobných a bohatých, rasizmus či iné sociálne problémy. Rita, Sue a Bob tiež mal premiéru v polovici 80. rokov, v ktorých vrcholil strach z ochorenia AIDS. Jeho vtipná prezentácia promiskuity vrazila tvrdú facku mnohým iniciatívam zamera- ným na odradenie od sexuálneho styku medzi mladistvými.

Vstupné • Tickets: 4,00 EUR
Držitelia cinepassov • Cinepass holders: 3,00 EUR

www.aic.sk/kinolumiere

OZVENY ART FILM FESTU V KINE LUMIERE 2014. 2014-06-28 20:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy