Sitemap

Chillweek.com

Oskar a Růžová paní / Ruka Boží - Laureátský večer

  • , ,
Oskar a Růžová paní / Ruka Boží - Laureátský večer -
   The event has not been updated
18:00 - OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ
PiŠkvorky (ZUŠ R. Schumanna Aš) /45min/ postup na Dětskou scénu

Oskar a Růžová paní je pro náš soubor zatím nejdůležitějším a také nejvážnějším představením. Toužili jsme zachovat myšlenku knihy /vždycky někde existuje nějaký ten pytel mouky, který vyřeší problém / a zároveň jsme chtěli sdělovat tragický příběh s Oskarovým nadhledem, jeho mudrlantstvím, humorem / babi Růženko…to jste jako prošlá? / Příběh se nás dotýkal, rozhodně jsme ho nechtěli zlehčit, i když vedoucí souboru stále chtěla prosadit, aby přece jen dopadl, třebas nějakým zázrakem, dobře. Hlasy souboru a autora knihy však zvítězily…

PiŠkvorky fungují pod ašskou ZUŠkou sedm let, polovina souboru však přišla teprve před dvěma lety. Zakládáme si na genderové vyváženosti - máme přesně 6 holek a 6 kluků, kterým je okolo 14 let. Po komedii dell ´arte a ujetém představení Tučňáci koláč nesvedou, jsme letos sáhli po vážnějším tématu…

- - - -

19:00 - RUKA BOŽÍ
DeMentosky (ZUŠ R. Schumanna Aš) /40 min/ postup na Mladou scénu

Kdo všechno, kromě nás, v nás sídlí? Jsme to opravdu v každé situaci jen a jen my, anebo je v nás uložen nějaký zvláštní základ pro další bytosti žijící paralelně s námi? Ruka Boží je kratičký pohled na skupinku mladých lidí, kteří se pod vedením matky jednoho z nich, „snaží“ vytvořit (za finanční podpory místního pastora) loutky, s nimiž by se možná dal odehrát nějaký pěkný, pokud možno biblický, příběh.

DeMentosky jsou jak malina zralým divadelním souborem z ašské ZUŠ R. Schumanna. Jsou to místní mladí gymnazisté, kteří, když se rozhýbou, rozhýbou i místní kulturu. Ruka Boží je jejich posledním společným představením, neboť za několik měsíců už to budou adepti na vydání se do světa vysokoškolského a pracovního. Dej nám Pánbu kýbl bublin, aby se jim třeba časem chtělo na Ašsko vrátit a místní kulturní podhoubí dále živit.

- - - -

Jeden ze čtyř laureátských večerů přehlídek centra Johan, během kterých můžete zažít inscenace a přednesy postoupivší z Plzeňského a Karlovarského kraje na národní festivaly:

Šrámkův Písek (experimentující divadlo)
Dětská scéna (dětské divadlo do 15 let)
Wolkrův Prostějov (umělecký přednes a divadla poezie)
Mladá scéna (studentské divadlo)
Loutkářská Chrudim (loutkové divadlo)

Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby - www.amaterskatvorba.cz

Další laureátské večery:

Čt 18.5. - Tracyho tygr / Mý-Ty: Jeskyně - Laureátský večer
Pá 19.5. - Pán much / Otík / recitátoři - Laureátský večer
Út 30.5. - Zlozvykárium / V prdeli - Laureátský večer

Oskar a Růžová paní / Ruka Boží - Laureátský večer. 2017-05-28 19:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy