Sitemap

Chillweek.com

Miroslav Bambušek: 1.repríza Nature a promítání Lucifera

  • , ,
Miroslav Bambušek: 1.repríza Nature a promítání Lucifera -
   The event has not been updated
NATURE

Nature je čtvrtá část cyklu Písně o zemi. Předcházely jí autorské inscenace Prometheus, Země (obě uvedené v rámci festivalu ...příští vlna/next wave... na Nákladovém nádraží Žižkov) a Dílo Elfriede Jelinek.

"Nature to je cesta. Nature to je život mezi prasetem a mastodontem. Nature to je ztopoření v hnilobě v noci s černým sluncem. Nature to je současný odboj. Nature to je život na krev a do medu."

režie: Miroslav Bambušek, hudba: Vladimír Franz, výprava: Jana Preková, účinkují: Zuzana Sýkorová, Jana Kozubková, Jan Bárta, Milan Stehlík.

reprízy: 2.10. a 4.10.

Po představení bude promítán animovaný film Lucifer. Navštěvníci Nature mají proítání zdarma.

LUCIFER
(němý magnetický film s živou hudbou, slovem, ruchem a živlem)

Filmový debut společnosti tvůrců spoluporacující se skupinou Perzekuce.cz z roku 2007. Idea k natočení tohoto filmu je poměrně spletitá. Na počátku, v roce 2000, byl napsán a ilustrován komix, který měl každý měsíc vycházet v měsíčním programu ústeckého Činoherního studia. Komix vyšel jednou, podruhé, potřetí a když došlo k vytištění čtvrtého dílu (jinak dvacetidílného komixu), byl komix zakázán kvůli pohoršeným reakcím občanů města a členů divadla. Po té se text i se zbylými črtami postaviček ztratil. V roce 2006 byl tento materiál za poměrně záhadných okolností objeven. A odsud už byl jen krůček k tomu udělat Lucifera, oživlého Lucifera na filmovém plátně. Tím co je řečené výše se ozřejmují pohnutky proč udělat tento film.

režie: Miroslav Bambušek, hudba: Petr Kofroň, housle: Igor Lecian, výprava: Jan Lepšík, Tomáš Bambušek, kamera: Jakub Hanousek, střih: Jaroslav Svoboda, hlasy: Karel Dobrý, světla: Petr M.C. Holt, komunikační asistence: Lucie Ferenzová, asistent režie: Cyril Dobrý, Diviš Dobrý, ruchy a živly: Jan Kačena, Jan Lepšík, Cyril Dobrý, Diviš Dobrý, Petr M.C. Cholt, Tomáš Bambušek, produkce: Kateřina Oujezdská, Perzekuce.cz

více informací: http://www.perzekuce.cz/realizace/realizace_lucifer.html

Film bude uveden v rámci doprovodného programu k divadelnímu předtavení Nature (nextwave.cz/?p=851 nebo https://www.facebook.com/events/1742231776081529).

Vstupné: 50 Kč
Návštěvníci s platnou vstupenkou na 1. reprízu představení Nature mají vstupné zdarma.

Miroslav Bambušek: 1.repríza Nature a promítání Lucifera. 2017-09-24 22:20:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy