Sitemap

Chillweek.com

KineDok v MeetFactory: Můj otec bankéř // My Father the Banker

  • Ke Sklárně 15, Prague, Czech republic
KineDok v MeetFactory: Můj otec bankéř // My Father the Banker - Prague
   The event has not been updated
--- for english scroll down ---

Cyklus projekcí autorských dokumentů z distribuce KineDok zahájí v Galerii MeetFactory promítání snímku Můj otec bankéř, které bude doplněno o komentovanou prohlídku tematicky spřízněné výstavy Smích a zapomnění a následnou diskuzi s režisérkou filmu.

Program večera v Galerii MeetFactory:
19:30 | komentovaná prohlídka výstavy Smích a zapomnění
20:00 | projekce filmu Můj otec bankéř
21:00 | diskuze s režisérkou Ievou Ozolinou

Vstupné na projekci je 60 Kč.


Můj otec bankéř, Lotyšsko 2015, Ieva Ozolina, 68 min
Boriss Osipovs po pádu SSSR dokázal využít nastalé situace a podařilo se mu lehce získat hromadu peněz. Musel ale uprchnout z Lotyšska, aby se vyhnul nařčení za nezákoné operace. 15 let poté obdrží jeho rodina od Interpolu fotku postaršího gentlemana stejného jména, který pobývá v domě pro duševně choré v Malajsii. Může to být on? Jeho dcera, dokumentární režisérka Ieva Ozolina, se nenechá odradit pochybující rodinou a vydává se hledat pravdu o muži na fotografii. Pohnutý příběh příběh i člověku, který ztratil sám sebe za bouřlivých časů plných změn, a o dceři, která doufá, že ho najde.

//

The series of documentary screenings from the KineDok distribution kicks-off with a Latvian movie My Father the Banker. The screening in MeetFactory Gallery will be complemented with guided tour of the current exhibition Laughter and Forgetting and a follow-up discussion with the filmmaker Ieva Ozolina.

MeetFactory Gallery evening program:
7:30 pm | guided tour of the exhibition Laughter and Forgetting
8 pm | My Father the Banker screening
9 pm | discussion with the movie director Ieva Ozolina

Entrance fee for screening is 60 CZK.

My Father the Banker, Latvia 2015, Ieva Ozolina, 68 min
Self-made banker Boriss Osipovs achieves quick success immediately after the collapse of the USSR, but flees Latvia to avoid arrest for illegal operations. Fifteen years later, his family receives a photograph from Interpol of an elderly gentleman with the same name who resides in a Malaysian mental asylum. Could it be him? Despite the reservations of her family, his daughter, documentary director Ieva Ozolina starts an investigation to find out the truth about the man in the photograph. My Father the Banker is an emotional story about a man who loses himself in times of change... and the daughter who hopes to find him.

KineDok v MeetFactory: Můj otec bankéř // My Father the Banker. 2016-10-05 20:30:00 - MeetFactory.
Attending: 11 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

11 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy