Sitemap

Chillweek.com

Divadlo MeetFactory: Autoatlas Ukrajiny

  • Ke Sklárně 15, Prague, Czech republic
Divadlo MeetFactory: Autoatlas Ukrajiny - Prague
   Last updated 20 august 2014 at 11:46
Start ve 20 hodin na Náplavce u lodi (A)void Floating Gallery. Přijďte prosím nejpozdějí v 19:45.

"Cesta má taky jednu výhodu. Můžeš ji vždycky projet ještě jednou."

Text této letní inscenace, kterou budeme uvádět v červenci a srpnu, vychází z povídkové tvorby současných ukrajinských autorů Serhije Žadana (Big Mac), Oksany Zabužko (Polní výzkum ukrajinského sexu a Sestro, sestro) a Juryje Vynnyčuka (Chachacha). Tito u nás neprávem jen okrajově známí autoři reflektují každý svým osobitým postmoderním stylem paradoxy východní postindustriální společnosti a jejich poutavé, většinou kratičké příběhy, se často odehrávají na cestě.

Začátek se odehraje na Náplavce u Výtoně, kde diváci nastoupí na loď, společně s herci přeplují Vltavu a dostanou se do míst smíchovského přístavu mezi staré i moderní hausbóty. Tyto prostory zůstávají Pražanům jinak většinou zcela utajeny. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Veselé kozy, který nedávno po vyhoření obnovil svou činnost a stal se z hospody čtvrté kategorie místem pořádání různých výstav a koncertů. Inscenace vyvrcholí v MeetFactory, hrát se bude na dvorku u Letního kina, v divadelním sále i v galerii.

Autoatlas Ukrajiny volně navazuje právě na letní výstavu Galerie MeetFactory, jež nese název Cesta. Ta zpracovává téma pohybu v současném umění, ale také pnutí mezi místem vzniku a místem prezentace, prostorem „uvnitř“ a prostorem „venku“. Její vernisáž proběhla 5. června a závěrečná část inscenace se odehraje právě v prostorách této expozice.

Autoatlas Ukrajiny je titul jedné z povídek Serhije Žadana, jež vyšla v knize Big Mac, kromě něj inscenace také představí povídku Výsostné vody její vany z téže knihy. Serhij Žadan (nar. 1974), žije ve východoukrajinském Charkově. Patří mezi nejpřekládanější autory současné generace, jeho tvorba se vyznačuje básnickým stylem, často reflektuje punkovou subkulturu. Zejména v povídkové knize Big Mac (2003, česky 2011), kterou napsal během stáže ve Vídni, pracuje s motivy cesty a bohémského života mladých intelektuálů. Autor působí také jako performer a režisér.

Scénář: Ewa Zembok, Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Matěj Samec / režie: Ewa Zembok / scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová / dramaturgie: Matěj Samec / produkce: Dominika Andrašková

Hrají: Viktorie Čermáková, Šimon Krupa, Dana Marková, Jacob Erftermeijer, Tomáš Havlínek
Studentská sleva! Vstupenky za 250 korun.

Důležité upozornění!
Vstupenky se prodávají POUZE přes internet!
www.meetfactory.cz

Divadlo MeetFactory: Autoatlas Ukrajiny. 2014-08-19 21:00:00 - MeetFactory.
Attending: 11 (men: 45.45%, women: 54.55%)
View this event on Facebook!  Click here

Event participants

11 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy