Sitemap

Chillweek.com

DEAD JANITOR (SK), CASI CADA MINUTO (SK)

  • Českobratrská 1, Ostrava, Czech republic
DEAD JANITOR (SK), CASI CADA MINUTO (SK) - Ostrava
   Last updated 25 november 2013 at 14:00
DEAD JANITOR


“Mŕtvy školník vznikol ako boj s prebdenými nocami a pre vnútorné uspokojenie. Nič zvláštne.” Tak skromne sa definoval Braňo Findrík, človek z Košíc, pracujúci pod menom Dead Janitor. Ten odštartoval svoju kariéru pred približne piatimi rokmi, v roku 2009 bol jedným z prvých umelcov, ktorý začal vydávať pod Exitabom. Na jeho elektronických výletoch bolo spočiatku cítiť vplyvy IDM, ambientu, ale i vyššieho BPM. Jeho zvuk sa však minuloročným EP Scientific Wrestling a najmä novým albumom The Pigeon Superstition presunul k mimožánrovej elektronike s industriálnymi a temnými náladami.


http://deadjanitor.bandcamp.com
http://soundcloud.com/dead-janitorCASI CADA MINUTO


Experimentovanie s minimalistickými ambientnými textúrami v psychedelickom opare za asistencie fieldrecordingu a príležitostného výskytu živých nástrojov. Tak nejako by sa dal volne (a zjednodušene) preložiť pseudonym Casi Cada Minuto, pod ktorým operuje 32 ročný eskapista Slavo Herman.
Debutový album ‘In White Rooms’ je vyzeratou kolekciou skladieb, ktorá “napriek svojej abstraktnej povahe nestráca spád a hudobnú nápaditosť ani na sekundu.‟ Nečudo, predchádzalo mu niekoľko rokov hrania (sa) - živého i toho v improvizovanom dom&a acut e;com štúdiu.

„Casi Cada Minuto je krajinkárom podvedomého bordelu, ktorý sa Vám preháňa hlavou 0,3 sekundy predtým, než zaspíte. Obrázky, ktoré si môžete pozrieť na odvrátenej strane vlastných viečok.‟


http://exitab.exitmusic.org/album/in-white-rooms


VSTUP DOBROVOLNÝ

DEAD JANITOR (SK), CASI CADA MINUTO (SK). 2013-11-24 22:00:00 - Plan B Hardcore Cafe.
Attending: 11 (men: 72.73%, women: 27.27%)
View this event on Facebook!  Click here

Event participants

11 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy