Sitemap

Chillweek.com

 

Biofonie | Petr Kružík & Příšerný host

  • , ,
Biofonie | Petr Kružík & Příšerný host -
   The event has not been updated
Další díl hudebního cyklu Biofonie představí jeden z prvních němých filmů Alfreda Hitchcocka Příšerný host, který odstartoval hvězdnou kariéru tohoto mistra hororového žánru. Autorskou hudbou ho doprovodí kytarista Petr Kružík, jeden ze zakladatelů jesenické rockové kapely Priessnitz.

>>> Po filmu odehraje tvrdé jádro kapely ve složení Jaromír Švejdík, Petr Kružík a Zdeněk Jurčík a jejich speciální host A.m. Almela na baru akustický minikoncert s výběrem z písní Priessnitz. <<<

Film Příšerný host byl natočen na motivy stejnojmenné novely od Marie Belloc Lowndes z roku 1913 a odkrývá příběh sériového vraha z Londýna. Rodina pana Buntinga podezřívá svého nového podnájemníka z toho, že je obávaným vrahem, který si každé úterý vybírá svoji novou oběť mezi londýnskými blondýnkami. Ve filmu se již objevují všechny atributy pozdějších Hitchcockových filmů, a i když režisér před tím již pár filmů natočil, sám označoval tento snímek jako první opravdový Hitchcockův film.

Prvním hudebním působištěm kytaristy Petra Kružíka se stala v roce 1980 punková kapela EL 34 z Jeseníku, která odstartovala dlouholetou spolupráci s hudebníkem a zpěvákem Jaromírem Švejdíkem. Po šesti letech kapela dostala nové jméno Chlapi z práce a v roce 1989 se z nich stali dnešní Priessnitz. Obsazení kapely se v historii střídalo, ale tandem Kružík-Švejdík a s nimi charakteristický zvuk zůstává. Vedle Priessnitz spolupracuje Petr Kružík mimo jiné se skupinou U-Bahn Jaroslava Rudiše. Pro Projekt 100 složil v roce 2009 autorskou hudbu k němému filmu Upír Nosferatu, která živě nebo ze záznamu provázela projekce filmu v českých kinech. Spolu s Ondřejem Ježkem složil hudbu pro zfilmovaný komiks Alois Nebel, za kterou získal v roce 2012 cenu Český lev.

Vstupenky v předprodeji | 200 Kč
Vstupenky v den akce | 250 Kč

Biofonie | Petr Kružík & Příšerný host. 2015-05-28 20:00:00 - .
Attending: 129 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

129 ATTENDING

Be the first to add your blog post about

Add your blog post
States  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy