Sitemap

Chillweek.com

BACK ON THE ROAD | Milan Krajíček a Václav Řezáč

  • , ,
BACK ON THE ROAD | Milan Krajíček a Václav Řezáč -
   The event has not been updated
První společnou výstavou užitkového skla se v pražském gallery design shopu DOX BY QUBUS představí designéři a sklářští výtvarníci Milan Krajíček a Václav Řezáč. Neobvyklá skleněná díla a atraktivní design, dva pohledy na užitkovost skla, to vše v sobě spojuje výstava s názvem „BACK ON THE ROAD“, kterou návštěvníci galerie mohou vidět od 4. do 31. října. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 3.října v 18 hodin.

Autoři spolu studovali už na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném brodě v ateliéru Ronyho Plesla a po té na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru skla prof. Vladimíra Kopeckého. Každý se vydal po studiích svou cestou a po 12 letech se rozhodli společně vystavit své nové práce.

Václav Řezáč (36 let) se kromě volné tvorby ve skle věnuje navrhování nápojového skla, které se vyrábí v českých sklářských firmách. Autor v současné době pracuje na projektu, jehož cílem je propojit svět vidících se světem nevidomých a to právě prostřednictvím sklenic, které denně užíváme všichni. Jako dekor sklenic Řezáč využívá Braillova písma pro nevidomé. Ti budou moci sklenice využít například k výuce nebo v nich rozlišit materiály podle potřeby (víno, voda, apod). Sklenice ale mohou pomoci nahlédnout do světa nevidomých i lidem, kteří vidí. Ke každému znaku v Braillově písmu je v páru znak, který užíváme my. Například písmeno.

Milan Krajíček (36 let) se zabývá designem, volnou tvorbou a pedagogickou činností. Navrhuje sklo pro známé firmy jako Česká pojišťovna, Palmolive-Colgate, Foxconn… Pro své studio Animus m. r. navrhuje a vyrábí malosériové skleněné kolekce, ve kterých hledá originální a novátorské technologické možnosti a postupy. Od roku 2003 je hlavním výtvarníkem Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou. Od roku 2005 vyučuje výtvarné předměty v bakalářském programu Restaurování skla a keramiky na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.
Na této výstavě prezentuje převážně svá díla vytvořená na Mezinárodním sklářském sympoziu Vysočina 2012.

BACK ON THE ROAD | Milan Krajíček a Václav Řezáč. 2013-10-03 19:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy