Sitemap

Chillweek.com

ARISTOKRAFT: ROMAN ŠEDINA

  • , ,
ARISTOKRAFT: ROMAN ŠEDINA -
   The event has not been updated
INDUSTRIAL GALLERY
Vás srdečně zve na vernisáž výstavy keramických objektů
v úterý 9. července 2013 v 18.00 hod. v INDUSTRIAL Gallery
Zahradní 10, 0strava

ARISTOKRAFT – ROMAN ŠEDINA

INDUSTRIAL Gallery zahájí 9. července v 18.00 hod. výstavu designera dekorativního porcelánu a keramiky Romana Šediny.
Šedina v INDUSTRIAL Gallery poprvé představí novou kolekci originálních keramických objektů ARISTOCRAFT, kterou exkluzivně navrhl pro galerii a se kterou se bude prezentovat na letošním říjnovém Design bloku v Praze.

Kolekce vzniká nejstarší technikou tvarování keramiky, na hrnčířském kruhu. „Mé nádoby a tvary vykazují hluboké kořeny evropské tradice. Tuto techniku ručního zpracování oživuji a chci ji uchovat jako rodinné stříbro,“ říká sám autor. Celková kolekce je však výjimečná nejen díky své rozměrnosti, ale také technikou polévání a namáčení v glazurové lázni. „Rozměrné tvary nám umožňují pochopit, jaké možnosti a omezení tato technika starým hrnčířům nabízela,“ dodává Šedina.

Kurátorka výstavy Hana Mikulenková dodává: „Součástí prezentovaných objektů jsou i větší kusy nábytku jako parafráze na interiéry dřívější vyšší společnosti. Jemná spirálovitá struktura a oblé promačkávané tvary na stěnách rozměrných nádob rozehrávají společně s kovovými efekty v divákovi pocity napětí a nikoho nenechají chladným. Glazury odráží světlo a spouští zářivě-třpytivou hru barev a světel. Naopak matná černá působí půvabně sametově.“

Návštěvníci se mohou inspirovat celou škálou kovových odstínů jako je starokovová, kovářská bronz, zlatobronz a stříbromodrá. Nechybí černá klasika, antracitová, metalická nebo olejová skvrna. A jak je u Romana Šediny tradiční, všechny objekty jsou vyráběny ručně.
Ojedinělá výstava bude k zhlédnutí v ostravské INDUSTRIAL Gallery do 2.srpna.

O autorovi:
MgA. Roman Šedina se zabývá inovativním designem porcelánových doplňků. Své zkušenosti získával při navrhování interiérových obkladů. Spolupracoval se značkami Lasselberger ceramics, Ideal standard,Thun, Český porcelán. V roce 2008 založil vlastní značku LIMITED, která se orientuje na design nekonvenčního autorského porcelánu v limitovaných sériích. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha galeriích v České republice.

Ocenění:
2011 Nominace Elle Decor International Design Awards
2010 Nominace Elle Decor International Design Awards
2009 Zvláštní ocenění udělené architektem Carlo Magnoli /člen poroty ARTZEPT/
2008 Kolekce LIMITED. zařazena do sbírek současného skla a porcelánu UMPRUM v Praze
2007 1. a 3. cena v Soutěži o nový design keramických obkladů a sanitární keramiky pro budovu Kampusu FUD-UJEP v Ústí n. Labem
2007 Umístění v užším světovém výběru MACEF DESIGN AWARD /ceramic for breakfast/

Zastoupení ve sbírkách:
Menfi Industria building - a Zepter company / Milano /
Umělecko-průmyslové muzeum Praha / ČR /
Porzellanikon Europaisches Industriemuseum in Sleb / Německo /
Privátní sbírky v Evropě a Americe

Prezentace:
Porcelánové realizace jsou představovány na mezinárodních přehlídkách designu např. New York, Brusel, Londýn, Vídeň, Varšava, Bratislava, Miláno, Praha. Designer je zařazen v publikaci KŘEHKÝ a ve Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců.

Více info se dozvíte na stránkách www.limitedporcelain.cz nebo www.industrialgallery.cz.

ARISTOKRAFT: ROMAN ŠEDINA. 2013-07-09 19:00:00 - .
Attending: 10 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

10 ATTENDING

States
Contact | Copyright | Terms of Service | Privacy Policy