Sitemap

Chillweek.com

Antigona / Vyprodáno

  • , ,
Antigona / Vyprodáno -
   The event has not been updated
Antické drama v moderním pojetí.

Včera skončila válka. Dnes si zametáme před vlastním prahem. Začíná hluboká rozprava o člověku, o povinnosti k sobě samému.

z recenzí na inscenaci:
„Cuckovská“ inscenace sice zachovává všechny důležité postavy, děj i jazyk antického dramatu, přesto je od něj dost odlišná. A nejde jen o moderní vizuální zpracování – především kostýmy, šedivé obleky pro muže a kostýmky pro ženy či vzhled bodyguardů tajné služby u hlídačů. Přenesení velké části hry, zvláště Kreónova nástupnického projevu a osudového rozhodnutí, do roviny konference je velmi trefnou aktualizací. Zachovává všechny vrstvy původního textu, ale podtrhává především jednu, a to tvrdohlavost moci. V kontextu současné politické situace je navíc i trefným ironickým komentářem.
Iva Hronešová, Helena v krabici (celá recenze zde)

Inscenace působí jako ucelené divadelní dílo. Antický text využívá především jako tematický rámec. Nesnaží se o popisnost, naopak vykračuje směrem k performance a to jednak využitím prostoru, ale také postavením diváka. Ten přestává být prostým pozorovatelem, inscenace jej přímo zapojuje do zobrazovaného společenského procesu. Scénografická i herecká složka jsou do jisté míry potlačeny, aby vyniklo sdělení. Tím je pak základní otázka, zda-li má člověk sklonit hlavu a poslechnout, nebo se postavit na odpor hned při překročení základních pravidel morálky, základních pravidel zdravého rozumu, či jestli je výhodnější využít nového řádu věcí ve svůj prospěch.
Kateřina Lukáčová, Rozrazil Online (celá recenze zde)

HRAJÍ
Ondřej Jiráček, Pavla Dostálová, Bořek Joura, Zdeněk Vévoda, Marie Kocourková / Adéla Poláková, Petra Ševců, Jan Machalka, Štěpán Zendulka a Samuel Samek

VÝTVARNÁ SPOLUPRÁCE
Marie Vařeková, Pavla Baštanová

KOSTÝMY
Krista Ketmanová

SCÉNA A REŽIE
Jan Žůrek

PREMIÉRA
14.3.2015

Antigona
foto: Helena Fikerová

Antigona / Vyprodáno. 2017-02-27 20:30:00 - .
Attending: 7 (men: 100%, women: 0%)
View this event on Facebook!  Click here
ATTENDING:

Event participants

7 ATTENDING

States  |  Feedback
Copyright | Terms of Service | Privacy Policy